Taisi selvitä, miksi siskon auto huurtaa ikkunoita, jos ilmastointia ei pidä päällä. Pistin kokeeksi puhaltimen täysille ja kokeilin, tuntuuko ulkoilmanoton tienoilla tuulen virettä. Oli aika tyyntä.
 Sitten sisäpuolen testi – imee sen verran, että nenäliina pysyi hyvin jalkatilan alapinnalla. Sieltähän se sitä imee. Kun kierron nappulaa painelee, vänkäriin jalkatilasta kuuluu napsetta, joten sähköt lienevät kunnossa. Alipaineesta ei vielä tietoa.
 Sitten sisäpuolen testi – imee sen verran, että nenäliina pysyi hyvin jalkatilan alapinnalla. Sieltähän se sitä imee. Kun kierron nappulaa painelee, vänkäriin jalkatilasta kuuluu napsetta, joten sähköt lienevät kunnossa. Alipaineesta ei vielä tietoa.No, mistä sinne sisäilmankierron vehkeisiin pääsisi käsiksi? Riittääkö, jos puran hanskalokeron (jalkatilan yläpuoliset osat) pois?
Muutenkin alipainepuolta pitäisi tutkastella. Lamppujen korkeussäädön venttiili suhisee. Vielä ei ole tietoa, onko jossain joku vuotopaikka.
t.
Risto


 ) poikki. Pätkä kumista polttoaineletkua väliin ja taas rokkaa.
) poikki. Pätkä kumista polttoaineletkua väliin ja taas rokkaa.



