Kytkin ei luista pätkääkään, ei missään vaiheessa. Mutta, varsinkin kaupunkiajossa tekee tätä.
Kytkin pohjassa, ykkönen silmässä ja kun lähtee liikkeelle niin tuntuu sellanen nytkytys koko autossa. Kytkimen ylhäällä käyttö saattaa auttaa, ainakin kun käyttää vapaalla niin loppuu nytkyttäminen, joksikin aikaa.
Peruuttaessa tuntuu tasaista nykimistä niin kauan kun linttaa kytkimen pohjaan, sitten loppuu. Eteenpäin ajaessa ei mitään vikaa..
Voisko tuo johtua joko vaihelaatikosta vai jostain moottorintuesta, vitonen vonkuu hieman tietyllä kierros. Moottorintuet on mun mielestä ihan ok, pitää vielä huomenna vilkasta uusiksi
Matka-ajossa ei mitään ongelmaa. Kiihtyy sitä mukaa kun kierrokset nousee, eli ei tapahdu sitä, että kierrokset nousee ja mitään ei tapahdu.

Fintoyssilla ei näköjään kukaan osaa sanoa, että onko kytkin, vaiheloota vai tukikumet väljinä, niin kysytään nyt täältäkin. Vai pahimmassa tapauksessa kaikki? Ja tällähän on ajettu vasta vaivaiset 347tkm.
Kun alkaa hölläämään vauhtia ja jarruttaa reippaammin, niin kuuluu metallinen kolahdus jostain konehuoneen puolelta, joka viittaisi siihen, että jossakin on väljää ja sitten kun g-voimat pukkaa konetta eteenpäin niin loksahtaa paikalleen / pois paikaltaan..
Missään ei ole väljää alustassa, paitti takana yks koiranluu joka moksahtelee välillä.
